Samochodowy Rajd Rodzinny O Uśmiech Dziecka 2010

Jedyny w Polsce Samochodowy Rajd Rodzinny z 26 letnią tradycją! 

30 maja br. odbył się w Zgorzelcu

XXVI Samochodowy Rajd Rodzinny „O UŚMIECH DZIECKA 2010”

W niedzielę spod Domu Kultury w Zgorzelcu wystartowały 24 pojazdy. Starterem Honorowym był Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz. Pomimo złej pogody, do rajdu stanęły załogi pełne radości i dziecięcej ciekawości. Barwne stroje i dekoracje samochodowe zmoczył deszcz, ale nagrody za wysiłek i pomysły -były!

Trasa Rajdu liczyła około 10 km i biegła w dużej części w Zgorzelcu,między innymi przez parking Hipermarketu REAL i parking Centrum Handlowego EDEN a następnie przez Studniska, Sulik w do FARMY NA ROZDROŻU w Mikułowej.

Na trasie, w czasie około 3 godzin, załogi musiały zaliczyć 3 próby samochodowe sprawnościowo – zabawowych dla dzieci.

FARMA gdzie miało miejsce zakończenie imprezy, przygotowała swojskie jedzonko: zupkę, kiełbaskę z rusztu, pyszny chleb ze smalcem, napoje i coś słodkiego. Tu ponad 2 godziny dzieci obcowały ze zwierzakami domowymi, podziwiały strusie i pawia, jeździły na kucyku, uprawiały wspinaczkę po ścianie stodoły i czego tam jeszcze nie było.

A były jeszcze popisy artystyczne: śpiewanie,recytowanie,malowanie na płótnie./wystawka przewidziana w Zgorzelcu/. No i oczywiście mnóstwo nagród i upominków.

Załączamy listy zwycięzców w konkurencjach rajdowych. W imprezie wzięło udział ponad   150 osób, nie licząc kibiców, których na trasie nie brakowało. W imprezie uczestniczyło blisko 80 dzieci w tym 34 – ro z placówek Opiekuńczo-Wychowawczych ze Zgorzelca.

Mamy nadzieję, że przewodnie hasło Rajdu „Uśmiech za Uśmiech” sprawdziło się na przekór złej pogodzie.

Zarząd klubu serdecznie dziękuje Sponsorom i Osobom zaangażowanym w organizację Rajdu

 

AUTOMOBILKLUB ZAGŁĘBIE TUROSZOWSKIE W ZGORZELCU